Legenda

Ieva, pamiršusi savo vertę

Kai Dievas kūrė moterį, jis dirbo 6-ą dieną iki vėlumos. Priėjęs prie jo angelas paklausė: “Kodėl tu švaistai tam tiek laiko?”
Viešpats atsakė: „Pažvelk į visas technines charakteristikas, kurias turiu relizuoti, kad galėčiau ją sukurti. Ji turi būti lengvai plaunama, tačiau jos negalima gaminti iš plastiko. Ji turi turėti daugiau nei 200 judančių dalių ir tuo pačiu metu gebėti judėti grakščiai. Ji turi gebėti išgydyti save, kai ji serga. Ji turi gebėti dirbti 18 valandų per parą. Ji turi turėti tik dvi rankas, tačiau tuo pat metu turi gebėti apkabinti iškart keletą vaikų vienu metu, ir apkabinti taip, kad jiems iškart praeitų bet koks skausmas, nesvarbu, ar tai būtų sužeistas kelis, ar siela“.
Angelas buvo sužavėtas: „O ar tai standartinis modelis? Juk tai neįmanoma! Vienai dienai per daug darbo. Atidėkite jį vėlesniam laikui“.
– Ne, – tarė Viešpats, – aš ją užbaigsiu šiandien ir ji bus mano numylėtinė.
Angelas priėjo arčiau ir palietė moterį. – Viešpatie, bet ji tokia minkšta!
„Taip, ji yra minkšta, bet aš ją taip pat padariau labai stiprią. Tu net neįsivaizduoji, ką ji gali atlaikyti ir įveikti. Ji atrodo trapi, tačiau turi didžiulę galią “.
– Ar ji sugeba galvoti? – paklausė angelas.
Viešpats atsakė: “Ji gali ne tik galvoti, bet ir įtikinti”.
Angelas palietė moters skruostą. – Viešpatie, atrodo, kad ji gavosi brokuota – iš jos teka skystis.
“Ne, ji nėra brokuota” – Viešpats pasakė angelui, “Tai – jos ašaros”.
“Kokiu tikslu jos reikalingos?” – paklausė angelas.
“Jos išreiškia moters liūdesį, meilę, vienišumą, kančią ir pasididžiavimą“.
Angelas buvo tikrai sužavėtas. „Viešpatie, tu esi genijus! Pagalvojai apie viską. Moteris tikrai nuostabi!“
– O taip, – tarė Dievas. „Ji turi galių, kurios gali nustebinti vyrą. Ji gali juoktis, kai nori verkti. Ji gali šypsotis, kai pati bijo. Ji padės kitam, kai jai pačiai reikės pagalbos. Vien jos žvilgsnis sugeba padaryti tai, kas nepavaldu vyro jėgoms… “
Angelas negalėjo ištarti nė žodžio ir stovėjo tarsi užburtas.
Tada Viešpats atsiduso: „Bet joje yra vienas dalykas, vienas trūkumas. Trūkumas, kurio, jei moteris pati jo neištaisys, jis gali sugadinti jos gyvenimą“.
„Koks tai trūkumas?“ – paklausė angelas.
„Ji nesuvokia savo vertės“, – atsakė Dievas.
(autorius nežinomas)

Stebuklingi žinių perliukai Ievai

Kai Ieva kartu su Adomu prisišėlo Rojaus sode ir pavogė obuolį nuo Pažinimo medžio, Viešpats Dievas supyko. Jis nusprendė juos nubausti – išsiųsti į Žemę.
Ir štai jis juos jau išlydi, Rojaus sodo durys atvertos, apačioje matosi Žemė, Adomas jau nusileido, o Ieva dar tik eina per Rojaus sodo vartus. Žengdama ji taip pažvelgia į savo Kūrėją, kad Dievas supranta, jog jis negali jos paleisti tuščiomis rankomis. Juk ji tokia talentinga, tokia nepaprasta, toks tobulas jo kūrinys. Ir padovanoja Dievas Ievai stebuklingų perlų vėrinį.
Kiekvienas perliukas – tarsi maža užuomina, tarsi mažas magiškas raktelis užduočių, problemų, paslapčių sprendimui. Ir tarė Dievas Ievai: „Naudokis šiuo perlų vėriniu, bet prisiminki, kad kiekvieno jų paslaptis turėsi įminti pati, turėsi pati atverti ir suprasti tas užuominas ir patarimus, kurių dėka tapsi laiminga, jauna, sėkminga, turtinga, mylima ir sveika. Ir priėmė Ieva šią dovaną iš Dievo.
Ir iš tiesų protingiausios, pažangiausios Ievos dukros tūkstančius metų naudojosi šiais stebuklingais perliukais. Tos Ievos dukterys, kurioms pavykdavo meistriškai pasinaudoti Dievo duotomis užuominomis ir patarimais, tos sugebėdavo tapti mylimomis, gražiomis, jaunomis, laimingomis, turtingomis, sveikomis.

Nelli Orlovskaja